Aktualizacja drona

Proces aktualizacji oprogramowania jest bardzo łatwy lecz powiązany z realnym ryzykiem uszkodzenia urządzenia.

Kiedy podczas wgrywania aktualizacji coś pójdzie nie tak, aktualizowane urządzenie staje się natychmiast uszkodzone. Niestety zazwyczaj koszt naprawy w takim przypadku jest dość wysoki. Wiąże się to z koniecznością wymiany płyty głównej, cena płyt głównych nie jest niska. 

Nasza firma po pierwsze oferuje doświadczenie, po drugie ma ubezpieczenie OC od takich sytuacji, zatem sam musisz zdecydować czy opłaca ci się ryzyko uszkodzenia drona lub kontrolera. Ryzyko nie jest bardzo duże, ale jest realne, a cena (220 zł) profesjonalnej usługi aktualizacji jest fantastycznie niska do kosztów ew. naprawy w razie niepowodzenia samodzielnej aktualizacji.

Ważne jest aktualizowanie drona za każdym razem, gdy dostępne jest nowe oprogramowanie. Aktualizacje oprogramowania będą zawierać poprawki i dodadzą nowe funkcje do twojego drona lub kontrolera. 

Jeśli nie czujesz się na siłach wykonać operację aktualizacji drona lub kontrolera, skontaktuj się z nami i wypowiedz magiczne “Poddaję się”. 

Aktualizacja oprogramowania układowego może być czasochłonna i wymagać będzie stabilnego połączenia z Internetem oraz w pełni naładowanych akumulatorów urządzeń. Firma Eurodron zaleca aktualizację oprogramowania układowego przed wyjściem w teren.

Uwaga! W cenę aktualizacji (230 PLN + podatek) wliczona jest też kalibracja drona.