Kalibracja drona

Dlaczego dron musi być dobrze skalibrowany?

Dobra kalibracja systemów drona jest bardzo ważna dla zapewnienia bezpiecznego, kontrolowanego lotu. 

Naprawdę ważne jest, aby nie ignorować konieczności przeprowadzenia kalibracji drona. Skąd wiadomo że jest taka konieczność?

– Kiedy pierwszy raz otrzymasz drona.

– Jeśli nakazuje to aplikacja DJI do kontrolowania lotu

– Jeśli zauważysz, że dron unosi się pod kątem, gdy wiatr jest niewielki lub nie ma go wcale, lub dryfuje bez Twojej wiedzy.

– Po wypadku lub trudnym lądowaniu.

– Po każdej aktualizacji softu.

Nawet jeśli możesz nadal latać dronem w tym stanie, nie jest to bezpieczne. Możesz kogoś zranić lub nawet zabić z powodu niewłaściwego zachowania drona lub możesz po prostu rozbić drona, a wszystko to, ponieważ zabrakło jednej z jego głównych funkcji, np. poprawnie skalibrowanych drążków kontrolera.

Czujniki wizyjne, IMU, kompas, gimbal, drążki kontrolera – wszystkie te systemy ulegają eksploatacyjnemu rozkalibrowaniu.

Aby dalej wykonywać bezpieczne loty, musisz wiedzieć, jak ponownie skalibrować poszczególne systemy w dronie DJI. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, zgłoś się do nas. Jest to czynność czasochłonna ale radzimy sobie z tym.

W ramach tej konkretnej usługi przeprowadzamy poprawne kalibracje IMU, gimbala, kompasu, sensorów wizyjnych oraz w kontrolerze drążków sterujących. Koszt kalibracji 80 PLN + podatek.

Uwaga! Kalibracja drona nie obejmuje aktualizacji – jest to odrębna usługa.